ROFİN LAZER TÜP TAMİRİ

Rofin Lazer Tüp Onarımı

Çok ekonomik rofin sinar laser source onarım (lazer kaynağı). Bir çok galvo lazer firmaları artık rofin sinar tüp kullanmaktadır. özellikler sei lazer modelleri giotto lazer tüp leride rofin kullanmaktadır. Hangi cihazda olduğu önemli değil. bünyemizde tüm yedek parçaları bulunmaktadır.

Değerli müşterilerimiz artık Rofin Sinar lazer kaynakları( tüp) onarım yapılabilmektedir. Stoklarımızda tüm yedek parçaları mevcuttur. Mosfet, resistör, bnc kablo, kondanzatör vb parçalar üretici firmadan temin edilerek en ekonomik olarak ve kısa sürede onarımı yapılmaktadır.

Lazer tüplerin kısa sürede bittiği algısı yanlıştır. Lazer tüpleri içerinde CO2 ve bazı farklı gazlar ile doludur. Bu gazlar asla bitmezler. Lazer tüplerinin ömrü 30.000 saatin üzerine çıkmaktadır. Lazer gücü bu saatler geldiğinde anot ve kotot uçları korozyona maruz kalır ve lazer gücü azalmaya baslar. Bu durumda sadece üretici firma olan Rofin Sinar tarafından kutuplar değişir ve bu durumda içindeki gaz boşaldığından tekrar aynı gazların dolumu gerekir. Revize olmuş tüpler ilk günkü performansında çalışır.

Bazen elektriksel problemlerden dolayı BNC kablo girişleri deforme olur. Yada RF ünitesinin aktivasyonunu engelleyen bazı elektronik parçalar tüp üzerinde işlevini yapamaz. Bu parçaların değişimi ile çoğu zaman rofin lazer tüplerinin onarımı yapılabilmektedir