Giotto Gun

Sınıfında Dünyadaki En İyi Laser Sistemidir

Giotto Gun model laser işleme sistemi; geleneksel masa tipi laserlere oranla ortalama 12 kat daha hızlı ve 15 kat daha fazla üretim kapasitesine sahip olan ve Dünyaca ünlü birçok Tüfek markalarının kendilerinde veya fason imalatçılarında olan ahşap işleme laser sistemidir. Yakmadan, karartmadan, hızlı ve çok üretim yapar.

Çalışma alanı tek seferde 600x600mm olan Giotto Gun modeli, iş dizilişine göre sürekli ve kesintisiz üretim olanağı sağlar. Yapılacak dizaynın detayına göre Dipçikte tek yüzü 40sn ile 60cm, El Kundağında ise tek yüzü 60sn ile 90sn arasında tamamlamaktadır. Ortalama değerlerle on saatlik günlük üretim süresinde 360 adet bitmiş dipçik veya 240 adet bitmiş el kundağını işler. Aylık üretim adetleri (günlük 10 saat ve ayda 26 gün baz alındığında) tek makina 6.250 adet el kundağı veya 9.350 adet dipçik üretebilmektedir.

Yine Giotto Gun modeli, tabancaların ahşap kabzalarının işlemesinde veya boyalı kısımların boyalarını kaldırarak markalanması ve kodlanmasında da kullanılır.

Sistemin en avantajlı yanlarından biriside laser odak mesafesinin yüksek olmasından dolayı yüzeyde oluşan (ortalama + veya – 5mm) mesafeye kadar tüm yüzey çalışma netliğini bozmadan aynı kalitede işleme yapmasıdır.

Giotto Gun modeli; İtalyan Dizayn, Alman Laser ve Türk Çalışma Kabininden meydana gelmiştir. Sistem anahtar teslim olarak müşteri yerine kurulur, eğitimi verilir ve üretime başlatılır. Sistem; Giotto Gun laser sistemi, Chiller (Su soğutucusu), Çalışma kabini (220cm Yükseklik, 70cm En, 70cm Derinlik), Vakum ve Duman Emiş Pompaları, Notebook Bilgisayar, Icaro Software oluşmaktadır.

Bazı Üretici Referans Listesi :
Ata Av Tüfekleri – Armsan – Blaser – Beretta – Merkel – Perazzi – Yıldız Shotgun – Ceska – Connecticut Shotgun – Chapuis…

Bazı Fason İmalatçı Referans Listesi :
Tavana – Zigrinarm – Ghunter – Gipponi …